Ratnieks aicina nevilcināties ar “Maskavas nama” nacionalizēšanu

Foto: f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks, reaģējot uz AS “Rietumas Banka” pausto lūgumu, aicina Saeimu un atbildīgās iestādes nevilcināties ar nekustamā īpašuma “Maskavas nams” atsavināšanu, jo nacionālās drošības intereses ir valsts un mūsu iedzīvotāju absolūta prioritāte, tāpēc šobrīd nav neviena objektīva argumenta šo lēmumu par nacionalizēšanu “iesaldēt”.

“Šobrīd mūsu drošība ir nacionālie jautājumi, kurus mēs nedrīkstam upurēt šantāžas vai citu iemeslu dēļ. “Maskavas nams” vēl nesen kalpoja par agresorvalsts politikas atbalstītāju saieta vietu un maigās varas simbolu. Redzot agresorvalsts apetīti, šis nav laiks, lai mīkstinātu savu stingro pozīciju, jo tā katru šādu lēmumu uztvers kā mazu uzvaru un signālu spert nākamos soļus pretī noziegumiem. Kopš 2004.gada “Maskavas nama” atklāšanas tas viennozīmīgi ir darbojies pret Latvijas nacionālajām interesēm par labu Krievijai propagandai. Tas ir bijis maigās varas līdzeklis, ko apliecina Krievijas amatpersonu un tautiešu regulārās satikšanās un kalpošana prokremliskajai ideoloģijai,” norāda Edvards Ratnieks, Rīgas vicemērs.

Neilgi pēc stāšanās Rīgas vicemēra amatā, E. Ratnieks vērsās Valsts Drošības dienestā (VDD) ar lūgumu sniegt savu vērtējumu par šī īpašuma nozīmi Latvijas drošībai. VDD sniedza savu apliecinājumu, ka “Maskavas nams” jau kopš dibināšanas ir darbojies kā Krievijas Federācijas atbalsta punkts dažādām tās īstenotām un pret Latvijas Republikas interesēm vērstām ietekmes aktivitātēm.

Balstoties uz VDD skaidrojumu Ratnieks nosūtīja vēstuli Saeimas Nacionālās drošības komisijai, kurā aicināja komisiju rast risinājumu, lai tiktu izstrādāts tiesiskais regulējums nekustamā īpašuma “Maskavas nams” atsavināšanai. Vicemērs pauda pārliecību, ka šāda rīcība ar mērķi nacionalizēt īpašumu būtu valsts drošības interesēs, ņemot vērā, ka tas vienmēr kalpojis kā Krievijas Federācijas aktivitāšu atbalsta punkts Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *