Kandidēt par deputātu

Uzticamais 1998. gada divritenis palīdzēja arī Zemgales apceļošanā
Uzticamais 1998. gada divritenis palīdzēja arī Zemgales apceļošanā

Līdz šim esmu uzņēmies dažādus sabiedriskus pienākumus izglītības sabiedrības interešu pārstāvēšanā, taču darbs nevalstiskajā un izglītības sektorā ir ļāvis iepazīt un izmantot dažādas iespējas, ko sniedz saiknes nodrošināšana attiecīgajai sabiedrības daļai (nozarei) ar valsts pārvaldes iestādēm, valdību un Saeimu.

Iepazīstot darbībā valsts varas struktūras, kurās notiek lēmumu pieņemšana, ir iespējams pietiekami daudz secināt par šo lēmumu atbilstību un diemžēl arī neatbilstību svarīgu lietu sakārtošanā, atļaujoties pajautāt: „Vai tomēr nevarētu lemt par valstī svarīgām lietām arī citādāk?” Varētu, ja vien netrūktu zināšanu, pieredzes un aizrautīgas vēlmes izpausties Latvijas valsts un sabiedrības interesēm noderīgu lēmumu pieņemšanā. Kā mēs katrs to varētu īstenot? Izmantojot tiesības kandidēt Saeimas vēlēšanās. Tas nozīmē, ka ar politiskās partijas atbalstu, iekļūstot vēlēšanu sarakstā un topot ievēlētam par tautas priekšstāvi - deputātu. Kad uzzināju manas politiskās partijas nodomu vēlēšanu sarakstā iekļaut mani, sajutu to kā iepriekš paveiktā darba novērtējumu un uzticības apliecinājumu, lai darbotos kopīgo interešu vārdā arī turpmāk.

Nupat notikušajās beidzamajās Saeimas vēlēšanās biju nolēmis piedalīties pavisam nopietni, tāpēc pirmsvēlēšanu periodā veicu aģitāciju Zemgales vēlēšanu apgabalā, kur pats arī kandidēju. Līdztekus visām centrālajām partijas kampaņas aktivitātēm, saplānoju maršrutu Zemgales vēlēšanu apgabalā, lai arī personīgi apceļotu visus 24 Zemgales novadus ar divriteni un izstaigātu pilsētas kājām, tiktos un sarunātos ar zemgaļiem, sēļiem (augšzemniekiem) par zemgaliešu svarīgiem jautājumiem, uzklausītu sasāpējušās problēmas. Riteņbraukšanas tūres laikā izplatīju ar manu partiju saturiski saskaņoto savu bukletu, iedodot to cilvēkiem rokā vai iemetot pastkastē. Šajā bukletā iekļāvu informāciju arī par visu mūsu Zemgales komandu un partijas kopējo piedāvājumu.

Sākot no 18.augusta, ar divriteni un kājām izdevās pieveikt ap tūkstoš kilometru un apceļot Ozolnieku, Iecavas, Rundāles, Bauskas, Vecumnieku, Jaunjelgavas, Kokneses, Pļaviņu, Neretas, Salas, Krustpils, Jēkabpils, Viesītes, Aknīstes, Aizkraukles un Skrīveru novadus ar tajos esošajām pilsētām un ciematiem. Pateicoties 21.gadsimta informācijas tehnoloģijām, tika iegūti ticami Zemgales apceļošanas dati, jo gandrīz vai ik uz soļa tiem sekoja ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēma (GPS). Informācija par apceļotajiem Zemgales novadiem un nofotografētajiem attēliem kļuva publiski pieejama manā interneta mājaslapā. No 12.septembra līdz 2014.gada 1.oktobrim ar starplaikiem apceļoju Zemgales Rietumu daļu (Jelgavas, Tērvetes, Auces, Dobeles, Jaunpils, Kandavas, Tukuma, Engures novadus), tiesa gan vairs ne ar divriteni, bet ar automašīnu un kājām, taču tas nemazināja prieku par satiktajiem cilvēkiem un apskatītajiem novadiem. Šajā priekšvēlēšanu laikā Zemgale tika apceļota no Lietuvas robežas līdz par Apšuciema pludmalei Engures novadā.

Jāatzīmē, ka, pamazām tuvojoties vēlēšanu dienai, izdevās nonākt Zemgales Rietumu pusē. Tur arvien vairāk izpaudās kritiski negatīvs viedoklis pret pilsoniski demokrātisko procesu – vēlēšanām. Apceļošanas laikā pašam īsti nebija iespēju regulāri sekot mediju ziņām, tomēr “dubļu” cīņu tuvošanos varēja just. Vairākās vietās satiktie cilvēki atklāti izteica atzinīgus vārdus par deputātu kandidātiem, kas personīgi dodas satikt savus potenciālos vēlētājus. Jo naskāk tuvojās vēlēšanu diena, jo grūtāk bija izplatīt bukletus pasta kastēs vai iedot tos cilvēkiem rokās. Pasta kastes tika “pieštopētas” ar reklāmas materiāliem, un cilvēki plašsaziņas līdzekļu negatīvās informācijas dēļ sajutās nomākti. Kādi secinājumi? Svarīga ir prasme lietas uztvert pozitīvi un vienmēr saglabāt cilvēcību.

Atzīstos, ka patīkami bija dzirdēt cilvēku apņēmību atbalstīt mūsu komandu vēlēšanās, gūstot priekšstatu par to pēc iepazīšanās ar manu sniegto informāciju.

Zemgales apceļošanas laikā no satiktajiem cilvēkiem gūtās atziņas un iespaidi visnotaļ atmiņā paliks vēl ilgi. Novadu pagastos, kuros lauksaimnieki aktīvi apstrādā zemi, ir vērojamas pozitīvas tendences, kas uzlabo pašu un valsts ekonomisko situāciju, taču, kur zemei pamazām ļauj aizaugt, tur arī dzīvība pamazām zūd.

Aicinu ikvienu (īpaši plašsaziņas līdzekļus) kļūt pozitīvākiem un darboties kopīgo interešu vārdā. Svarīgi, lai ikviena Latvijas cilvēka skats uz dzīvi kļūtu gaišāks un kopīgie mērķi tiktu sasniegti. Aicinu visus aktīvos ļaudis kārtīgi apsvērt iespēju kopīgo interešu vārdā darboties kādā no nacionālo vērtību politiskajām partijām.

Ļoti gribas cerēt, ka šajās vēlēšanās tautas ievēlētie priekšstāvji strādās valsts un sabiedrības interesēs, jo latvisko partiju uzvara nav loterijā laimēta, bet gan tautas dāvāts pienākums sargāt Latvijas valstiskumu.

Lai dzīvo, aug un kuplo mana tauta un tēvu valoda!

No sirds pateicos 24 555 vēlētājiem, kuri atbalstīja manu kandidatūru Saeimas vēlēšanās, kā arī 1591 vēlētājam, kas biļetenos atbalstu uzsvēra īpaši.

Paldies saku saviem draugiem, kolēģiem, visai Nacionālās apvienības komandai (partijas biedriem, atbalstītājiem, aktīvistiem, sekretariātam, valdei, kampaņas organizatoriem). Īpaši pateicos Nacionālās apvienības Zemgales komandai.
*Šo rakstu interesentiem atļauts pārpublicēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *