Ratnieks pārvēlēts LSA prezidenta amatā

6589b5_062b963d9fd94eaead1f69afca0d76e4.jpg_650

Sestdien, 19.martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) tikās 157 studenti no Latvijas augstskolām ikgadējā Latvijas Studentu apvienības (LSA) Kongresā. Ar 144 studentu pašpārvalžu delegātu atbalstu LSA prezidenta amatā atkārtoti ievēlēts Latvijas Universitātes (LU) Tiesību zinātnes profesionālā maģistra 1.kursa students Edvards Ratnieks. 

Atklājot LSA 16. kārtas Kongresu, LSA prezidents E.Ratnieks izteica pateicību studējošo pašpārvaldēm un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadībai par veiksmīgo sadarbību aizvadītajā gadā. 

Uzrunā studējošajiem izglītības ministrs Rolands Broks (ZZS) izcēla, ka LSA izglītības jomā joprojām saglabā ietekmīga viedokļu paudēja pozīcijas: "Studentu apvienība ir viens no nozīmīgākajiem IZM partneriem, ko apliecina kopīgi mērķi un paveiktais." Ministrs arīdzan uzsvēra, ka sadarbībā ar LSA visas pārmaiņas augstākās izglītības nozarē noris saskaņā ar studentu interesēm. "Pirms 16 gadiem LSA bija organizācija, kurai nebija tiesību un līdzekļu. Tagad mērķi ir sasniegti - visām augstākās izglītības iestādēm ir studējošo pašpārvaldes, kuru tiesības ir atrunātas likumā, ir stabils finansējums, neviens neapšauba to, ka studentiem ir tiesības teikt savu vārdu, taču pie jau sasniegtā apstāties nedrīkst," uzsvēra RSU Studentu pašpārvaldes priekšsēdētājs Klāvs Truševskis, savukārt RSU rektors profesors Jānis Gardovskis klātesošajiem novēlēja būt aktīviem un turpināt darbu pie izglītības kvalitātes kritēriju izstrādes un vērtēšanas. Klātesošo rindās bija arī Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis, atzīstot, ka izglītības jomā iesaistīto partneru sadarbība daudzkārtēji uzlabojusies. Barševskis arī aicināja aktīvāk cīnīties pret valdošajiem lobijiem un nozares problēmas risināt operatīvi un aktīvi.Atklājot Kongresa darba kārtību, Ratnieks sniedza ziņojumu par organizācijas 2010.gada darbību, izceļot darbu pie izglītības nozarei piešķiramo budžeta līdzekļu nesamazināšanas, priekšlikumu izstrādes augstākās izglītības likumprojektam, pārrunām ar bankām par studentu kreditēšanas mehānismu uzlabošanu, Sadarbības memorands ar sociālajiem partneriem u.c. Kā būtiskākie trūkumi atzīta nozares nestabilitāte, kā arī liela lobiju ietekme politisko lēmumu pieņemšanā. 

Atkārtoti kandidējot uz prezidenta amatu, Ratnieks uzsvēra, ka prezidentam ir svarīgi būt cīnītājam, kurš arvien paplašina ietekmes zonas, un studentu dienas kārtībā būtiskākie ir paredzamie budžeta konsolidācijas pasākumi, kur nosargāt studentu intereses ir prezidenta galvenais uzdevums. Ar 144 Kongresa delegātu atbalstu Ratnieks atkārtoti ievēlēts LSA prezidenta amatā uz termiņu līdz nākamā kārtas Kongresa sanākšanai tradicionāli katra gada martā. Pēc vēlēšanu rezultātu pasludināšanas noritēja prezidenta inaugurācija, prezidentam izsakot svinīgu zvērestu. 

LSA 16.kārtas Kongresa ietvaros tika apstiprināts apvienības 2010. gada darbības pārskats un vadlīnijas, kā arī apvienības 2011.gada budžeta projekts. Kongresā LSA partnerus pārstāvēja izglītības ministrs Rolands Broks, ministra padomnieces Ārija Konstantinova un Agnese Korbe, Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centra vadītājs Juris Dzelme, RSU rektors Jānis Gardovskis, Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis. Kongresa norisi atbalstīja Swedbank, Dreamer, Lursoft, krogrs "Četri Balti krekli". 

Raksta autors: Jurita Krūma, "LSA"

Raksts: LSA.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *